HEARTLAND TRIKIDZ TRIATHLON
       Presented by Florida Hospital Heartland Division
                  July 15, 2007 - Sebring, FL
 ChampionChip Timing: Sommer Sports - Race Director: Dan Andrews
 



 FEMALE AGE 6
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 KATELIN GILDERSLEEVE     6 JACKSONVILLE FL          1    1:18    1  3:09    1   12:48    1   17:14    1  0:36    1    5:14   23:03 

 MALE AGE 6
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 GRANT GABLE              6 BARTOW FL                1    1:34    1  5:08    1   15:42    1   22:23    1  1:00    1    4:56   28:19 

 FEMALE AGE 7
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 KAILEY BARNES            7 SEBRING FL               1    1:54    1  4:42    1   15:44    1   22:20    1  0:57    1    6:00   29:16 

 MALE AGE 7
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 ARNAITZ UNANUE           7 SEBRING FL                                       3   13:50    2   18:24    1  0:33    1    4:40   23:36 
    2 LANCE HIGH               7 SEBRING FL               2    0:51    1  3:58    1   12:33    1   17:22    3  1:02    3    6:23   24:46 
    3 MAURIZIO DILORETO        7 LAKE MARY FL             1    0:18    2  4:35    2   13:46    3   18:38    2  0:52    2    6:03   25:32 

 FEMALE AGE 8
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 MADDIE WILSON            8 LAKE PLACID FL           1    1:01    1  3:38                                         1    5:17   25:06 
    2 CATHERINE DYE            8 LAKE PLACID FL           2    1:09    2  3:56    1   13:42    1   18:46    1  0:59    2    6:22   26:06 


 MALE AGE 8
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 TIMOTHY GILDERSLEEVE     8 JACKSONVILLE FL          2    0:57    1  2:22    1   10:04    1   13:22    4  0:37    2    3:54   17:52 
    2 DANIEL BREWSTER          8 LITHIA FL                3    1:14    2  2:33    2   10:07    2   13:53    3  0:35    3    4:09   18:36 
    3 JACK EDGEMON III         8 LAKE PLACID FL           1    0:57    3  3:16    3   11:26    3   15:38    1  0:34    1    3:53   20:04 
    4 SAMUEL ROGERS            8 SEBRING FL               5    1:19    4  3:41    5   13:02    4   18:02    6  0:46    4    4:26   23:13 
    5 HUNTER MARTINEZ          8 SEBRING FL               4    1:19    6  3:52    4   12:59    5   18:09    8  0:48    7    5:20   24:16 
    6 ZANE WEAVER              8 NAPLES FL                7    1:35    5  3:45    6   14:15    6   19:35    5  0:43    5    4:33   24:50 
    7 CAMERON GIBSON           8 AVON PARK FL             6    1:28    8  4:51    8   18:27    8   24:45    2  0:35    6    5:14   30:34 
    8 TRISTAN NELSON           8 SEBRING FL               8    2:23    7  4:47    7   15:37    7   22:46    7  0:47    8    7:17   30:49 

 FEMALE AGE 9
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 VICTORIA CONNELL         9 SEBRING FL               1    1:24    1  5:57                                                           

 MALE AGE 9
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 MICHAEL DAMI             9 NAPLES FL                1    0:14    2  2:47    2   10:02    1   13:03    2  0:27    1    3:50   17:19 
    2 NICKLAS VIDELL           9 LAKE PLACID FL           6    1:01    1  2:41    1    9:46    2   13:27    5  0:35    3    3:54   17:56 
    3 MASON MILLION            9 LAKE PLACID FL           3    0:53    4  2:52    3   11:19    3   15:02    1  0:25    2    3:53   19:19 
    4 JUSTIN GANIBAN           9 INDIALANTIC FL           4    0:57    3  2:49    5   11:44    4   15:29    4  0:34    4    4:09   20:11 
    5 DAVID DEGENARO           9 SEBRING FL              12    1:32    5  2:57    6   11:48    5   16:17    8  0:40    8    4:49   21:44 
    6 LUKAS HIGH               9 SEBRING FL               2    0:50    6  3:02    8   12:32    6   16:24    7  0:39    6    4:46   21:48 
    7 DANNY COOL               9 AVON PARK FL             7    1:11   12  4:03    4   11:22    7   16:35   12  0:55    5    4:24   21:53 
    8 JACOB BATEMAN            9 SEBRING FL              13    1:35    7  3:16    9   12:39    8   17:30    3  0:30   11    5:32   23:30 
    9 TANNER OXER              9 LAKE PLACID FL           8    1:12   13  4:58    7   12:07   10   18:16    6  0:36    7    4:48   23:40 
   10 ZACHARY LANDRESS         9 AVON PARK FL            10    1:17   11  3:59   12   14:35   13   19:50   10  0:43    9    4:53   25:25 
   11 ZACHARY RICHARDSON       9 SEBRING FL              11    1:22    9  3:41   11   14:29   11   19:31   11  0:47   10    5:14   25:31 
   12 LOGAN CARLSON            9 SEBRING FL               9    1:12   10  3:55   13   14:43   12   19:48    9  0:41   12    5:37   26:06 
   13 DALTON HILLIER           9 SEBRING FL               5    1:01    8  3:22   10   13:46    9   18:08   13  1:25   13    6:49   26:21 


 FEMALE AGE 10
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 CIARA HOPKINS           10 CLERMONT FL              2    0:55    1  1:54    1    9:57    1   12:46    2  0:33    1    3:46   17:04 
    2 SUMMER WEAVER           10 NAPLES FL               10    1:19    2  2:54    3   11:34    3   15:45    5  0:47    5    4:30   21:01 
    3 JULIA ANDERSON          10 SEBRING FL               4    1:02    3  3:01    2   11:33    2   15:35    8  0:56    7    4:48   21:18 
    4 MADELEINE BOHLEN        10 LAKE PLACID FL           9    1:11    5  3:36    6   12:18    4   17:04    1  0:32    3    4:23   21:58 
    5 ARIEL BAUER             10 SEBRING FL               5    1:03    4  3:07    7   13:13    6   17:22    6  0:47    2    4:17   22:25 
    6 BRIAH THOMAS            10 SEBRING FL               8    1:10    9  4:11    5   12:10    7   17:30    3  0:38    4    4:24   22:31 
    7 KAYLAN ROTMAN           10 SEBRING FL                                                                                        24:07 
    8 JESSICA BELCHER         10 SEBRING FL               3    1:02    8  4:02    4   12:03    5   17:06    7  0:55   10    6:16   24:17 
    9 STUPINSKI ANNE MARIE    10                         11    1:26   11  5:41    9   13:47   11   20:54    4  0:46    6    4:46   26:25 
   10 KAITLIN RICHARDSON      10 SEBRING FL               7    1:09    7  4:01   10   15:11   10   20:19   10  1:19    8    5:17   26:54 
   11 KYLIE CASEY             10 SEBRING FL              12    1:39   10  4:18    8   13:43    8   19:39    9  1:02   11    6:18   26:58 
   12 SAVANNAH BREEGLE        10 LAKE PLACID FL           6    1:05    6  3:51   11   15:20    9   20:15   11  1:20   12    6:27   28:02 
   13 FRANCIS CONNELL         10 SEBRING FL               1    0:55   12  7:25                                         9    5:29   31:31 

 MALE AGE 10
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 JACKSON MISNER          10 SEBRING FL               1    1:17    1  2:50    1    9:26    1   13:32    3  0:41    1    3:53   18:04 
    2 KEVIN KLOCKO            10 SEBRING FL                                                                                        19:22 
    3 JASON CANNON            10 SEBRING FL                                                                                        20:27 
    4 MATT BIVENS             10 SEBRING FL               4    1:29    3  3:43    2   10:23    2   15:34    4  0:46    2    4:35   20:55 
    5 TRISTAN HARRIS          10 TAMPA FL                 2    1:17    4  3:56    3   12:07    3   17:20    5  1:00    3    4:37   22:55 
    6 GARY MOORE              10 SEBRING FL               5    2:11    2  3:28    4   13:30    5   19:08    1  0:36    4    4:43   24:27 
    7 DEVON MARTIN            10 SEBRING FL               3    1:22    5  4:05    5   13:34    4   19:01    2  0:39    5    5:31   25:09 

 SENIOR ATHLETES RACING AS JUNIORS (NO AWARDS)
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 HUNTER LIVINGSTON       11 SEBRING FL               2    1:10    2  2:55    1    9:48    1   13:52    2  0:49    1    4:13   18:53 
    2 ISABELA DILORETO        11 LAKE MARY FL             1    0:52    3  4:53    3   13:13    3   18:57    1  0:38    2    5:37   25:11 
    3 JUSTIN MUNOZ ORTIZ      11 SEBRING FL               3    1:21    1  2:50    2   11:57    2   16:07    3  1:23    3   12:07   29:36 

 FEMALE AGE 11
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 SARAHBETH ROGERS        11 SEBRING FL               3    1:51    3  4:04    2   23:29    1   29:23    2  0:53    3   12:52   43:08 
    2 AMY BRUMFIELD           11 ZOLFO SPRINGS FL         2    1:41    4  4:22    4   27:39    3   33:41    1  0:35    2   11:34   45:49 
    3 MAGGIE BRUMFIELD        11 ZOLFO SPRINGS FL         1    1:31    1  3:04    3   26:52    2   31:26    3  1:00    4   14:13   46:39 
    4 GABRIELLA DE JONGH      11 SEBRING FL                            2  3:30    1   11:08                 4  1:08    1    5:58         


 MALE AGE 11
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 STEPHEN KARPACS         11 TAMPA FL                 2    1:50    1  3:34    1   19:30    1   24:53    1  0:50    1    9:55   35:36 
    2 THOMAS GROTKOPF         11 CHULUOTA FL              3    1:56    3  4:33    2   20:20    2   26:48    2  0:53    2   10:48   38:28 
    3 CHARLES WILSON IV       11 LAKE PLACID FL           1    1:39    2  4:16    3   25:04    3   30:58    3  1:12    3   13:46   45:55 

 FEMALE AGE 12
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 AMAIA UNANUE            12 SEBRING FL               1    1:50    1  3:03    1   21:42    1   26:34    1  0:43    1   10:07   37:24 
    2 BAILEE SANDERS          12 SEBRING FL               2    2:39    2  4:17    2   23:38    2   30:33    2  1:33    2   13:18   45:24 

 MALE AGE 12
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 ADAM BERLINSKI          12 CHULUOTA FL              4    1:54    3  3:34    1   18:30    2   23:57    3  0:38    1    7:44   32:18 
    2 JONAH BROWN             12 LAKE PLACID FL           5    1:57    1  2:43    2   18:35    1   23:13    2  0:37    2    9:14   33:03 
    3 JARED LANG              12 SEBRING FL               2    1:35    2  3:17    3   20:07    3   24:57    1  0:30    3    9:29   34:56 
    4 JACOB LIVINGSTON        12 ZOLFO SPRINGS FL         1    1:34    5  4:10    4   20:18    4   26:01    6  1:17    4    9:45   37:02 
    5 GARRETT MARTINEZ        12 SEBRING FL               3    1:44    6  4:26    5   25:22    5   31:31    4  0:50    5   10:29   42:48 
    6 ANDREW MANDEL           12 TEMPLE TERRACE FL        6    2:06    4  4:01    6   25:42    6   31:48    5  0:55    6   11:06   43:48 

 FEMALE AGE 13
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========

 MALE AGE 13
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 KARL GROTKOPF           13 CHULUOTA FL              4    1:37    3  2:41    1   17:59    1   22:16    4  0:40    1    6:53   29:47 
    2 SAM DORMAN              13 BRADENTON FL             1    1:16    2  2:26    5   19:29    2   23:11    5  0:42    3    9:05   32:57 
    3 CONNOR WEYANDT          13 VERO BEACH FL            7    2:56    4  2:50    2   18:26    6   24:11    2  0:33    2    9:03   33:46 
    4 JARED CANNON            13 SEBRING FL               2    1:35    6  3:07    3   19:06    4   23:47    1  0:29    4   10:32   34:46 
    5 TYLER PARMALEE          13 LAKE PLACID FL           6    1:44    5  2:50    4   19:09    3   23:42    6  0:47    5   11:07   35:35 
    6 JOHNNY GRIBBLE          13 LAKE PLACID FL           3    1:37    1  2:07    6   20:06    5   23:48    7  0:57    7   11:21   36:05 
    7 CALEB MUSICK            13 SEBRING FL               5    1:39    7  3:24    7   25:37    7   30:39    3  0:34    6   11:14   42:26 
    8 ZACHARY RAGAN           13 SEBRING FL               8    3:48    8  5:47                              8 56:34    8   21:11   49:42 


 FEMALE AGE 14
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 BRIANA BRETON           14 SEBRING FL               1    1:43    1  3:49    1   25:03    1   30:35    2  0:48    1   13:27   44:48 
    2 MAUREEN CALHOUN         14 SEBRING FL               2    1:46    2  4:37    2   26:12    2   32:34    1  0:40    2   15:43   48:57 

 MALE AGE 14
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 JORGE BLANCO            14 LUTZ FL                  3    1:33    1  2:01    1   15:56    1   19:30    1  0:36    1    7:19   27:24 
    2 KYLE LEBLANC            14 LAKE PLACID FL           1    1:26    2  2:53    2   17:00    2   21:18    2  1:04    2    8:41   31:03 
    3 COLTON DRIGGERS         14 SEBRING FL               2    1:29    3  3:23    3   22:17    3   27:09    3  1:49    3   10:37   39:34 

 FEMALE AGE 15
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========

 MALE AGE 15
--------------------------------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 CONNOR BAUER            15 SEBRING FL               1    1:20    1  2:06    1   18:46    1   22:11    1  0:26    1    6:16   28:53 
    2 SHAWN VIDELL            15 LAKE PLACID FL           2    1:26    3  4:15    2   19:14    2   24:54    2  0:31    3   11:04   36:29 
    3 CHASE HARRIS            15 TAMPA FL                 3    1:34    2  3:44                              3 41:16    2    9:38   37:30